Marzec i kwiecień pod lupą

Witajcie! Seria "pod lupą" została przez nas troszkę zaniedbana, ale już do Was wracamy i od razu podsumowujemy 2 miesiące: marzec i kwiecień. Jesteście zainteresowani, co w tym czasie przeczytałyśmy i co trafiło w nasze ręce? Jeśli tak, to zapraszamy :)

Otrzymane egzemplarze recenzyjne: 
Aktorki filmowe na emigracji Grzegorz Rogowski
Arkadia Lauren Groff 
Szepty kamieni Berenika Lenard, Piotr Mikołajczak
Anna Todd Nothing more
Wszystkie twoje marzenia Agata Czykierda-Grabowska
Fak maj lajf Marcin Kącki
Rzecz o ptakach Noah Strycker
Koniec samotności Beneditct Wells 
Wakacje nad Adriatykiem Zofia Posmysz 
Czarna Trasa Antonio Manzini 


Ewelina

Szpieg Paulo Coelho
Odmienna od wszystkich powieść Paulo Coelho. Historia Maty Hari - legendarnej i sławnej tancerki. Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie, choć pozostawia po sobie uczucie niedosytu. Polecałabym osobom, które lubią twórczość autora i chcą zobaczyć go w nowej odsłonie, a także wszystkim chętnym na poznanie historii niesamowitej kobiety. 
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 5/10

Ballada o ciotce Matyldzie Magdalena Witkiewicz
Przyjemna i lekka lektura, mówiąca o sile i odwadze kobiet. Momentami irytująca, niewymagająca pozycja na wolne popołudnie. Nie zawładnęła moim sercem, ale nie była też drogą przez mękę. Czytadło zdecydowanie kobiece! 
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 5/10

Małe życie Hanya Yanagihira
Nie mam zamiaru recenzować tej książki, dlatego tutaj chce zamieścić swoją krótką opinię na jej temat. Przede wszystkim to powieść dość obszerna, na którą trzeba wygospodarować dużo wolnego czasu. Opowieść o przyjaźni i życiu w ogóle. Przepełniona emocjami i odczuciami. Przedstawiająca w obszerny sposób portrety psychologiczne bohaterów. Historia nietuzinkowa - dla jednych może być objawieniem, innych przez swoją długość i stosunkowo wolny rozwój akcji może zmęczyć. Ja sama odkładałam parę razy tę książkę i w rezultacie czytałam ją dwa miesiące. Przy końcu powieści moje oczy mocno ucierpiały - płakałam intensywnie, już nie pamiętam kiedy aż tam mocno przy książce. Choć nie zaliczam się do grona osób wielbiących tę powieść, to daję jej wysoką ocenę i sądzę, że jeszcze do niej wrócę. Polecam wszystkim wrażliwym i pełnym empatii duszom, które chcą dostarczyć sobie solidnej dawki emocji.
Ocena: 8,5/10

Wszystkie twoje marzenia Agata Czykierda-Grabowska
Czytanie tej książki było ciężką drogą. Z początku było całkiem dobrze, sądziłam że albo będzie to przeciętna książka, albo akcja się rozwinie i będzie lepiej. Nie przypuszczałam, że im dalej tym gorzej. I to zdecydowanie! Słodka historyjka, mało inteligentni bohaterowie, opowieść jakich miliony. Nie polecam nikomu, nawet na totalne odmóżdżenie. Czytanie tej książki męczy. 
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 2/10

Paryski architekt Charles Belfoure 
Książka, której recenzję mam zamiar na czasie przygotować. Historia osadzona w realiach II wojny światowej w Paryżu. Opowieść o odwadze i poświęceniu. O tym, że człowiek potrafi się zmienić i stać się lepszym dla innych. Głównym bohaterem powieści jest tytułowy paryski architekt. Jego kreatywność i spryt zostaje należycie wykorzystana, jednak rodzi to pewne kontrowersje, rozterki moralne i kłóci się z ludzką chęcią ocalenia własnego życia za wszelką cenę. 
Ocena: 7/10


Poza egzemplarzami recenzyjnymi moja biblioteczka wzbogaciła się o kolejne z książek Jodi Picoult, które można dostać w kioskach:
W naszym domu cz.2
Już czas
Zagubiona przeszłość
Jak z obrazka


Ilona


Przeczytałam łącznie 9 książek, co nie jest zbyt pokaźnym wynikiem, ale szczęśliwie większość z nich była naprawdę dobra, więc jestem zadowolona:

Blask Jodi Picoult  
Prequel do powieści "Małe wielkie rzeczy", ukazane jest w nim kilka sytuacji z dzieciństwa głównej bohaterki - Ruth, które dają pełniejszy obraz na całą historię zawartą w książce.
Ocena: 9/10

Małe wielkie rzeczy Jodi Picoult 
Jodi Picoult w mistrzowskiej formie; na warsztat wzięty został problem rasizmu. Autorka przedstawia różne punkty widzenia i kontrowersje, które wzbudza ten temat. Recenzja wkrótce!
Ocena: 9/10

Kochając pana Danielsa Brittainy C. Cherry
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 8/10

Zakazane życzenie Jessica Khoury 
Magiczna powieść owiana nutką romantyzmu. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, bajeczna rzeczywistość - krótko mówiąc lekka i przyjemna książka. 
Ocena: 7/10

Koniec samotności - Benedict Wells 
Przewspaniała książka opowiadająca o samotności, trudnych emocjach, samoświadomości i pielęgnowaniu wspomnień - próba pogodzenia się z przemijającym czasem. Niedługo pojawi się jej recenzja.
Ocena: 9/10

Wszystkie twoje marzenia Agata Czykierda-Grabowska
Ogromne rozczarowanie, powieść totalnie przesłodzona, postaci płytkie, styl i fabuła pozostawiają wiele do życzenia. Szczęśliwie nie była zbyt długa, więc dało się przeboleć i doczytać do końca, ale musiałam ją sobie "dawkować".
Ocena: 2/10

Graficzna podróż Ed Sheeran, Phillip Butah 
Ed Sheeran opisuje to, w jaki sposób udało mu się dojść do miejsca, kiedy to wydał swoją przedostatnią płytę "X". Trochę o dzieciństwie, trochę o inspiracjach muzycznych oraz o współpracy z innymi artystami - wszystko to w otoczce ilustracji Phillipa Butaha. 
Ocena: 8/10

Wakacje nad Adriatykiem Zofia Posmysz 
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 10/10

Arkadia Lauren Groff 
Recenzja dostępna tutaj.
Ocena: 8/10


Na przełomie marca i kwietnia oprócz egzemplarzy recenzenckich przywędrowało do mnie 11 książek:

Płótno Agata Kołakowska - od kochanej Paulinki z bloga Drops Książkowy
Małe wielkie rzeczy Jodi Picoult
Z innej bajki Jodi Picoult, Samantha van Leer
Po drugiej stronie kartki Jodi Picoult, Samantha van Leer
Opowieść dla przyjaciela Halina Poświatowska
Najlepiej w życiu ma Twój kot Wisława Szymborska, Kornel Filipowicz
Królestwo za mgłą Zofia Posmysz
Życie pasterza James Rebanks
Kukuczka Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski
Graficzna podróż Ed Sheeran, Phillip Butah
Blask Jodi Picoult (ebook)Obsługiwane przez usługę Blogger.