Kindness Boomerang - Orly Wahba

Ostatnio na blogu pojawił się tekst na temat życzliwości - możecie go przeczytać, klikając TUTAJ. Wspominam o nim, ponieważ jego problematyka jest ściśle powiązana z pozycją, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

Książka pełna wyzwań

Kindness Boomerang to nie kolejna powieść, która zainspiruje Cię zawartą w środku historią. Ta pozycja jest czymś więcej - zbiorem zadań, podnoszących na duchu cytatów i refleksji, które pozwolą Ci się zatrzymać i chociaż przez chwilę skupić na problemach drugiego człowieka. Książka zawiera 365 wyzwań - pierwsze zadanie przypada na 1 stycznia, ostatnie zaś na 31 grudnia. Niemniej jednak nie musisz sztywno trzymać się wytyczonego przez autorkę planu - możesz wybierać zadania losowo lub według uznania, choć podążanie zgodnie z planem jest dla mnie osobiście wygodniejszym rozwiązaniem. Poza tym wypełnianie zadań według odpowiadających im dat stanowi swoistego rodzaju wyzwanie i chroni przed podświadomym unikaniem wykonywania tego, co dla nas trudne.

Każde zadanie oznaczone jest odpowiednim symbolem, który stanowi dla nas dodatkową informację na temat tego, jakiego rodzaju wyzwanie nas czeka. W książce znajdziemy akty życzliwości: dla siebie, za kulisami, w domu, w związku, jako grzeczność, dla przyrody, w szkole, we wspólnocie, w drodze, wobec nieznajomych, w miejscu pracy i po prostu. Jak widać zadania są zróżnicowane, dzięki czemu możemy działać na wielu obszarach.


Jak dobrze wykorzystać potencjał Kindness Boomerang?

Jak można się domyślić, Kindness Boomerang nie jest książką na jeden wieczór. Ba! Prawdopodobnie spędzimy z nią rok, jak nie więcej. Pojawia się więc pytanie - jak z niej korzystać? Moim zdaniem na samym początku musimy znaleźć jej odpowiednie miejsce w naszej sypialni. Jeśli chcemy dobrze spożytkować zawarty w książce przekaz, warto sięgać po nią codziennie po przebudzeniu. To zwiększy nasze szanse na powodzenie i przybliży nas do realizacji zadania. Jeśli chcemy monitorować swoje postępy, warto prowadzić notatnik, w którym będziemy zaznaczać zadania, jakie udało nam się zrealizować. Nie musimy jednak szukać pięknego zeszytu - każde zadanie rozpisane jest na stronie, zazwyczaj pod spodem znajduje się wystarczająco miejsca na to, żeby zapisać własne spostrzeżenia. Jeśli jednak chcesz w przyszłości przekazać tę książkę dalej, z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie oddzielny notatnik lub kartki samoprzylepne. Oczywiście zapisywanie tego, które zadanie udało nam się wykonać, nie jest wymagane, jednak moim zdaniem stanowi dodatkową motywację. Ponadto, jeśli czegoś nie uda nam się zrealizować, możemy poczekać z wykonaniem zadania na odpowiedni moment.

Kindness Boomerang - dla kogo?

Z pewnością wiele osób będzie się zastanawiać, czy ta pozycja jest dla nich. Jeśli szukasz inspiracji i lubisz pomagać innym, zakup tej książki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Musisz jednak pamiętać, że nie jest to książka, którą można przeczytać i odłożyć. Może inaczej - można tak zrobić, ale wtedy jej przesłanie traci znaczenie. Jeśli więc nie masz zamiaru czynić, a przynajmniej próbować robić to, co tam zapisane, z pewnością nie będziesz zadowolony.

Skąd pomysł na książkę?

Orly Wahba na wstępie wyjaśnia, skąd zrodził się pomysł na napisanie Kindness Boomerang. Niewątpliwie punktem zwrotnym było uświadomienie sobie, że nasza siła pochodzi z wewnątrz i jest tworzona nie tylko przez nas, ale także przez otaczających nas ludzi. Napis LIFE VEST INSIDE stał się motywacją do tego, żeby zrewolucjonizować świat i pokazać ludziom, że życzliwość ma sens. Autorka założyła organizację non-profit i przygotowała kampanię promującą życzliwość. Filmik Life Vest Inside ma blisko 30 milionów odsłon na youtube. Jeśli chcecie go zobaczyć, klikajcie tutaj.

Ja, podobnie jak autorka, wierzę w potęgę życzliwości, a Ty?

Ewelina

Obsługiwane przez usługę Blogger.